O nas

Q-Systems-Center Danuta Wojciechowska (QSC) to firma działająca z powodzeniem na rynku od 2007r. Przez wiele lat firma zajmowała się prowadzeniem szkoleń i auditów w całej Polsce. Prowadziliśmy szkolenia zarówno dla laboratoriów urzędowych jak i prywatnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w akredytacji na zgodność z PN ISO/IEC 17025 skutkowało współpracą w zakresie konsultacji i tworzenia dokumentacji systemowej dla wielu laboratoriów ubiegających się o akredytację. W 2010 r właściciel firmy QSC Danuta Wojciechowska podjęła decyzję rozszerzeniu swojej działalności o badania laboratoryjne. Laboratorium QSC-LAB zainstalowano na terenie strzeżonym Stoczni Południe w Szczecinie w budynku byłego, stoczniowego chemicznego laboratorium badawczego. Opracowano procedury badawcze, które uznano przez Uniwersytet Szczeciński i Akademię Morską za innowacyjne. Na tej podstawie QSC otrzymało dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego. Metody stosowane przez laboratorium QSC-LAB są zwalidowane przez kompetentny personel. Certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji o numerze AB 1264 uzyskano 2011r, potwierdził kompetencje personelu do wykonywania badań.
Od tamtej pory QSC ciągle się doskonali i rozszerza swoją działalność.
W 2013 roku rozpoczęto prace nad organizacją badań porównawczych / badań biegłości w zakresie mikrobiologii w oparciu o wymagania PN EN ISO/IEC 17043. W 2021r znowelizowano dokumentację systemową w celu integracji norm PN EN ISO/IEC 17025 i PN EN ISO/IEC 17043, znowelizowano dokumentację techniczną na zgodność z wymaganiami PN EN ISO/IEC 17043, ISO 13528 Statistical methods for use in proficiency testing by interlaboratory comparison, ISO 22117 Microbiology of the food chain ? Specific requirements and guidance for proficiency testing by interlaboratory comparison, dokumentów PCA i dokumentów z nimi związanych, unowocześniono wyposażenie itp. W konsekwencji Certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji jako Organizator badań biegłości QSC-PT o numerze PT 012 uzyskano 2021r. QSC działa w oparciu o obowiązujące przepisy prawa które są dostępne na stronach właściwego regulatora.
Grono naszych klientów rośnie z roku na rok, a nowi klienci przychodzą do nas z polecenia, co jest dla nas najlepszą wizytówką.